Marque: Su-mak Solar
Prix de vente  2,300.00
Returns
Retour sous 10 jours
Free Delivery
Livraison gratuite
Warranty
Transaction sécurisée
Top Brand
Marque de premier choix
Amazon Delivered
Livré par
NBS
Vendu par Nazeer Basha Syed Équipements Mécaniques & Ingénierie LLC
Quantité:
Request a Quote
Logos of MasterCard, Visa, PayPal, and American Express
Product Overview
Highlights
  • Model:SM11000KM-48L
  • Rated Capacity:11KVA / 11KW
  • Nominal Output Voltage:220 / 230 / 240 VAC
  • Nominal Frequency:50 / 60 Hz
  • Output Waveform:Pure Sine Wave
  • Power Factor:1.0
  • Peak Efficiency:94%
  • Surge Power:22,000 VA
  • Transfer Time:10 ms (PC loads) / 20 ms (Home appliances)
  • Output Configuration:Dual Output
Product Description
Su-mak Solar Pure Sine Wave Hybrid Inverter
Model: SM11000KM-48L | Capacity: 11KW | Battery: 48V
Product Description
With a high PV input voltage capability of up to 500VDC, the inverter supports larger solar arrays and improves system efficiency by reducing current losses. Its pure sine wave output and power factor of 1.0 ensure compatibility with sensitive electronics, heavy appliances, and critical loads.